Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Polsko - izraelskie spotkanie młodzieży

Jedenasty już raz spotkała się ze sobą młodzież z zaprzyjaźnionych szkół z Legionowa (Konopnicka, Salezjanie) i Ramat ha Sharon (Alon School).

Zapraszamy do oglądania zdjęć i przeczytania relacji Błażeja Pliszki z klasy 3d:
„Dzisiaj odbyło się kolejne spotkanie młodzieży z Polski i Izraela. Dla wielu było to pierwsze spotkanie i zapoznanie się z uczniami szkoły z Ramat Ha Sharon, dla mnie było to już trzecie. Jak co roku, format spotkania wyglądał inaczej. We wcześniejszych latach to polska młodzież wraz z pomocą nauczycieli miała za zadanie przygotować integracyjne gry i zabawy. W tym roku to uczniowie Alon School znaleźli sposoby na wspólną integrację. Rozmawialiśmy i o rzeczach trudnych, o wspólnej historii, o holokauście, ale również o kulturze, o sprawach codziennego życia, o tym jak wyglądają nasze szkoły, o naszych zainteresowaniach oraz o naszych planach na przyszłość. Co roku każdy z uczestników wyciąga z tych spotkań wiele dobrego, zawierając nowe znajomości i poznając głębiej żydowską kulturę. Niestety dla mnie było to ostatnie spotkanie (w tym roku kończę szkołę), lecz korzystając z okazji chciałbym każdego zachęcić do wzięcia udziału w tym projekcie w kolejnych latach.”

.